Az Uzonyi Pál Közösségi Színtérben heti, havi rendszerességgel különböző klubok, szakkörök, hagyományőrző csoportok működnek. Biztosítjuk a közösségek működéséhez a feltételeket, igény esetén szakmai segítséget adunk tevékenységükhöz, bemutatkozásukhoz, megismertetésükhöz.
A Nemzeti Művelődési Intézet szakkörtámogatási programjának köszönhetően 2023. novemberében indult el az Ebesi Közösségi Színtér Gyertyakészítő szakköre. A Szakkör foglalkozásai 2024. májusában értek véget.
A Nemzeti Művelődési Intézet szakkörtámogatási programjának köszönhetően 2021. novemberében indult el az Ebesi Művelődési Ház és Közösségi Színtér Mézeskalács készítő szakköre. A Szakkör foglalkozásai 2022. májusában értek véget.
A Nemzeti Művelődési Intézet szakkörtámogatási programjának köszönhetően 2022. októberében indult el az Ebesi Művelődési Ház és Közösségi Színtér Papírfonó szakköre. A Szakkör foglalkozásai 2023. májusában értek véget
A Hagyományőrző Egylet 1997-ben alakult, 2001-től közhasznú szervezetként, a XIV. századi magyar történelmi hagyományok és értékek ápolására, őrzésére szerveződött. A magyar kultúra értékeinek megőrzésén munkálkodik, országos, nemzetközi rendezvényeken, hagyományőrző és kulturális programokon tevékenykedik.
Célul tűzte ki, hogy minél szélesebb körben megmutassa a világnak, hogyan is élhettek, halhattak elődeink, őseink. Tevékenységük a XIV. századi Magyarország korának megfelelő ruházat, fegyverzet korhű elkészítésére, megjelenítésére, használatára és a korabeli harcmodor bemutatására terjed ki. Látványos programjaikkal különböző haditorna bemutatókon, várjátékokon, iskola-, falunapokon és haditorna versenyeken vesznek részt országszerte.
Az Ebesi Hagyományőrző Egyesület 2013-ban kezdte meg működését klub formában, majd 2017-ben megtörtént a Klub hivatalos egyesületi bejegyzése is. Jelenleg 15 fő aktív tagja van.
Céljai között szerepel a település hagyományainak felkutatása, megtartása és tovább örökítése a fiatalabb korosztály számára, rendezvényeiket is ebben a szellemben tervezik, szervezik. Pl. a Télűző farsangi mulatság, a Családi juniális, Torta- és süteményfesztivál.
A Piros Rózsa Népdalkör 1994-ben alakult 50 év fölötti, friss nyugdíjas nótás kedvű emberekből. 1999-ben már országos minősítésen vettek részt, 2001-ben már arany minősítésben részesültek. 2002-től közhasznú egyesületként működnek, kulturális tevékenységgel, melyből a legfontosabb a kulturális örökség megóvása és a néphagyományok ápolása
Eddigi eredmények: országos minősítéseken Arany Páva díjak, Arany fokozatok, az országos döntőben Kiváló Arany minősítés. Vass Lajos VI. Népzenei Versenyen és a Kárpát-medencei döntőben nívódíj.
Mindezek mellett fontos feladatuknak tartják a tagság előrehaladott életkorára való tekintettel az énekkari utánpótlást, ezért az Egyesület nyitott a jó ének hanggal rendelkező és énekelni szerető nők és férfiak befogadására, akik szeretnek és képesek is közösségben munkálkodni.
Az emberek nagy többsége szívesebben jár fizioterápiás kezelésekre, mint gyógytornára. Pedig hosszútávon a gyógytorna a leghatékonyabb kezelési mód a derékfájás, gerincbántalmak, hátfájás, lúdtalp, nyaki fájdalom, csontritkulás és egyéb mozgásszervi panaszok esetében.
A Fehérököl harcművészet több, mint 20 éve képviseli magát Ebesen. A kezdetektől nagy érdeklődés övezte a karate edzéseket, az évek során több már felnőtté vált ebesi próbálta ki magát az edzéseken. Az Ebesi Sportbarátok Közhasznú Egyesület megalakulásával a klub lehetőséget kapott arra, hogy közösségi szinten szakosztályként működhessen.